Savet za kulturu opštine Kovačica objavio rezultate konkursa Pupin – rodoljub i nasleđe

Rezultati konkursa Mihajlo Pupin – rodoljub I nasleđe

Po konkursu Mihajlo Pupin – rodoljub I nasleđe pristiglo je 68 radova iz oblasti književnost, multimedije i likovne umetnosti.

Komisija je radila u sastavu Marijana Meliš, pomoćnica predsednika opštine Kovačica, Nevena Gligorijević Bugarčić, savetnik za informisanje, Ana Barca, dikretorka Galerije naivne umetnosti, Slobodan Stevanovski, direktor Opštinske biblioteke Kovačica, Svetislav Zakić, direktor Doma kulture Mihajlo Pupin i Branislav Atanacković, predsednik Saveta za kulturu opštine Kovačica.

Ukupno je pristiglo 48 likovnih radova.

 U ovoj oblasti u kategoriji učenika nižih razreda, donete su sledeće odluke:

III mesto Maidlen Jakub 3/1, Osnovna škola Maršal Tito iz Padine i Galas Benjamin 4/2, Osnovna škola Maršal Tito iz Padine

II mesto Munćan David 4/2, Osnovna škola Maršal Tito iz Padine i Vojin Stoimenov 3/1, Osnovna škola Sava Žebeljan iz Crepaje

I mesto Povolni Korina 3/1, Osnovna škola Maršal Tito iz Padine i Pejić Marija 3/1 Osnovna škola Sava Žebeljan iz Crepaje

Učiteljice čiji su đaci nagrađeni su Marija Nosalj iz Padine, Kotvaš Marija iz Padine, Ristin Jelica iz Crepaje, Terečik Ljiljana iz Debeljače i profesor istorije Tođer Branski iz Uzdina.

Specijalne nagrade biće dodeljena za grupni rad učenika iz Debeljače 1/2 razreda i specijalna nagrada biće dodeljena i Putnik Milici iz Samoša, učenici 1/2 odeljenja.

U kategoriji od 5 do osmog razreda, žiri je odlučio:

III mesto osvojila je Anđela Pijević, 7/3 odeljenje, Osnovna škola Mlada Pokolenja iz Kovačice i Andrijana Šajn 5/3, Osnovna škola Mlada pokolenja iz Kovačice

II Luka Stojković, 5/2 odeljenje, Osnovna škola Mlada pokolenja Kovačica

I mesto mihajlo pupin, Aleksandra Vlasov, Osnovna škola Mihajlo Pupijn iz Idvora, učenica osmog radzreda.

Nagrađena je nastavnica Marina Bireš.

U oblasti multimedijalnih radova, od kojih je pristiglo 4, komisija je donela sledeću odluku:

III mesto rad učenika sedmog razreda Osnovne škole Sava Žebeljan iz Crepaje

II mesto rad učenika Osnovne škole Sveti Georgije iz Uzdina

I mesto grupa učenika IV3 razreda iz Osnovne škole Olga Petrov iz Barande

Specijalna nagrada dodeljena je radu grupe studenata Tehničkog fakulteta Mihajlo Pupin iz Zrenjanina.

U oblasti književnosti i literarnih radova, pristiglo je 16 radova, a komsija je donela sledeću odluku:

U kategoriji od prvog do četvrtog razreda:

II Mesto osvojila je Bisera Bugarski učenica 3/2 Osnovne škole Sava Žebeljan iz Crepaje

I mesto osvojio je Mihajlo Atanacković učenik 3/2 Osnovne škole Sava Žebeljan iz Crepaje.

U kategoriji od petog do osmog razreda:

II mesto Katarina Jovanov, učenica osmog razreda Osnovne škole Lukrecija Ankucić iz Samoša,

I mesto Marisa Maran, učenica 8/2 razreda iz Uzdina, Osnovna škola Sveti Georgije iz Uzdina

Zahvalnicama nagrađene su Marija Lujanov iz Samoša, učenica petog razreda, i Sara Suhanek iz Samoša, učenica osmog razreda.

U kategoriji srednjoškolaca nagrađeni su:

II mesto Jan Farkaš, Gimnazija Mihajlo Pupin Kovačica

I mesto Branislav Čordić, Zrenjaninska gimnazija

U kategoriji odraslih (poezija) nagrađeni su:

III mesto Lazar laušev, Idvor

II mesto Zuzana Čižik, Kovačica

I mesto Milivoje Forgić, Banatski Karlovac

Zahvalnice su dobile Mirjana Nikolić iz Samoša i Jelena Trajković iz Samoša.

U kategoriji odraslih (proza) nagrađeni su:

III mesto Dragana Ilievska, Crepaja

II mesto Jasmina Isajlov, Crepaja

I mesto Ljiljana Tomić, Pančevo

Zahvaljujemo se na velikom interesovanju i velikom broju pristiglih radova! Dodela nagrada biće upriličena 17. januara u 14 sati u Galeriji naivne umetnosti u Kovačici.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *