Derbijem završena Opštinska liga

Opštinski derbi je odigran u poslednjem kolu Opštinske ligi Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo.

U Samošu je posle preokreta Slavija pobedila Pobedu sa 3:2, na poluvremenu je bilo nerešeno 1:1. Golove za Slaviju postigli su Stajić, Strakušek i Venjarski a za Pobedu Rakić i Moldovan. Prema izveštaju Tomaša Šajna utakmica je odigrana na teškom i neravnom terenu uz sparinu i visoku temperaturu. Slavija je u drugom poluvremenu imala šanse za sijaset golova. Pobeda je počela meč u sastavu: Tomašević, Martin Labat, Raškov, Putnik, Stanin, Rakić, Moldovan, Stefan Markov, Urošev, David Labat i Pivarski. Zamene Brkić, Nikola Markov, Jovan Markov, Raškov. Slavija je igrala u sastavu: Kraljik, Rago, Cicka, Černjoš, Komazec, Svetlik, Mitrović, Koleski, Stajić, Vučetić i Strakušek. Igrali su još i Venjarski, Vereski i Mršulov. Glavni sudija bio je Aleksa Šoštarić iz Starčeva, pomoćnici Uroš Cvetković i Milica Čučković. Delegat Pavel Roharik iz Padine.

Šampion lige je Kolonija iz Kovina koji je novi član Druge južnobanatske lige a da li će u viši rang takmičenja ići i drugoplasirana Slavija iz Kovačice znaće se za dve nedelje posle odigranih baraž utakmica iz viših liga.

Izvor: RTV OK